Mlha přede mnou, mlha za mnou... Scéna pěkná v pohádce, ale ne v bazénu! Tam chceme jasný průhled skrz plavecké brýle. Mrkněte, co se dá dělat, aby se plavecké brýle nemlžily.
Všechny kvalitnější brýle jsou dnes ošetřeny ochranou proti UV záření a antifogovou vrstvou, která zabraňuje mlžení. Tato vrstva je od výrobce nastříkaná z vnitřní části očnic. Je to slabá neviditelná vrstvička, která je velmi náchylná na dotek či časté vyplachování chlorovou vodou. Obecně doporučujeme, aby se plavec dotýkal vnitřní vrstvy co nejméně, nejlépe vůbec.
Pro delší životnost antifogové vrstvičky je dobré po plavání brýle vypláchnout pod čistou tekoucí vodou a nechat volně vyschnout. Jedině takto antifogová vrstva vydrží déle, ne však nekonečně.
Pokud se už brýle mlží, lze to řešit antofogovým sprejem. Ten nastříkáte do vnitřní strany očnic a necháte uschnout. Bohužel, ne u každých brýlí je tento efekt zaručen na 100 %. Brýle jsou náchylné na mnoho věcí, jako je třeba nadměrné pocení kůže, PH pokožky, teplota vody atd. To, že antifogový sprej funguje, zjistíte pouze tak, že ho sami vyzkoušíte. |
► Potřebujete jen dvě věci - své plavecké brýle a antifogový sprej.
► Nastříkejte vrstvu antifogu na vnitřní stranu očnic (stačí cca 2 střiky na každou očnici), dovnitř očnice nesahejte rukou ani hadříkem
► Nechte brýle s antifogovou vrstvou chvíli uschnout
► Na závěr brýle pod tekoucí vodou vypláchněte
Trvá to jen chvilku a čistý výhled bez mlhy rozhodně stojí za to ;-)